Електроенергія так міцно ввійшла в наш побут, що без неї не уявити нормального життя. Безпечне поводження з електроенергією – це фундамент знань, які необхідно прививати з дитинства, щоб діти росли зі знанням небезпек, яким переповнений світ, та життєвим навикам, завдяки яким можна застерегти себе від нещасних випадків.
Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно знати та виконувати основні правила безпечного користування електроенергією.
Основне, на чому наголошують енергетики - електроенергетичні об‘єкти не місце для дитячих ігор, які можуть закінчитися трагічно.
Дітям слід знати прості правила електробезпеки:
- Ніколи не заходьте на територію і в приміщення електромережних споруд. Не відчиняйте двері огорожі електроустановок і не проникайте за огорожі та бар'єри. Це може призвести до сумних наслідків.
- Небезпечно для життя влазити на опори ліній електропередач, проникати в трансформаторні підстанції або підвали, де знаходяться електричні дроти.
- Не грайтеся поруч з лініями електропередачі, не розпалювати під ними багаття, не складайте поруч дрова, солому та інші легкозаймисті предмети.
- При виявленні провисання дротів, а також обірваного проводу, що впав на землю, відкритих дверей і люків електроустановок, а також пошкодженої опори необхідно негайно повідомити про це в район електромереж. Наближення до обірваного проводу ближче ніж на 8 метрів, а тим більше дотик до нього небезпечно для життя.
- Перебуваючи на природі не можна рибалити поруч з лініями електропередач та наближатись до електроустановок.
- Не можна робити накиди на дроти, розбивати ізолятори, відкривати сходові електрощити і ввідні щити, що знаходяться в під'їздах будинків.
На енергооб'єктах ПАТ «Ай-І-ЕС Рівнеенерго» знаходяться попереджувальні знаки і плакати. Бувають випадки, що їх знімають з пустощів. Не робіть цього - не піддавайте небезпеці життя інших людей.
Найпідступніша властивість електричного струму та, що він невидимий, не має ні запаху, ні кольору. Він уражає несподівано, коли людина раптово замикає на себе електричне коло. Якщо Ви раптово опинилися в зоні напруги, виходити з неї необхідно «гусячим кроком»: п'ятка однієї ноги повинна обов’язково торкатися носка другої не відриваючись від землі.
Електрична енергія наш помічник у побуті. В оточуючому середовищі застосовується велика кількість електричних установок та електроприладів, користування якими вимагає знань певних правил.
Завжди пам‘ятайте:
- Не можна заповнювати водою з водопровідного крана увімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі, тому що при одночасному дотику до увімкненого приладу й водопровідного крана людина може бути смертельно уражена електрострумом.
- Не можна защемляти електропроводи дверима, віконними рамами. Треба слідкувати, щоб проводи не потрапляли під ніжки стільців, табуреток тощо. Це може призвести до нещасних випадків.
- Не можна бавитись з розетками та електричними приладами. Це смертельно небезпечно!
- Вилку з розетки не можна витягувати за шнур.
- Не торкайтеся нагрівальних елементів приладів, що увімкнені в розетки.
- Не торкайтесь проводів та кабелів, у який пошкоджена ізоляція.
- Ніколи не замінюйте лампочку, не вимкнувши її.
З метою формування у дітей уявлень про правила поводження з електроприладами 10 лютого було проведено лялькову вистава "Маша та Ведмідь"
|