МУЗЕЙ НАРОДОЗНАВСТВА «СПОВІДЬ ДАВНИНИ»

                                     Хто не знає свого минулого,

Той не вартий свого майбутнього.

М. Рильський

        

  Ми державний народ. І від нас усіх залежить, якою буде наша місія у започаткуванні нових духовних цінностей світової цивілізації. Та без глибокого і систематичного пізнання народної духовної і матеріально-побутової культури неможливо формувати нові ціннісні орієнтації в умовах державної незалежності.

   Тому виняткового значення набуває вивчення у школі курсу народознавства, прилучення дітей до духовних скарбів рідного народу: звичаїв, обрядів, піснеспівів, свят, і матеріальна культура, бо й у виріб ужиткових речей і господарювання, творення житла чи поселення вкладалася національна душа.

Ознайомлення з народно - традиційною культурою предків сприятиме формуванню у підростаючого покоління національних базових цінностей. Реалізації цієї важливої мети слугує робота музею народознавства «Сповідь давнини».


У музеї представлено такі експозиції:

1.« І на тім рушникові..» (виставка вишитих рушників, серветок).

2. «Квітуй, Полісся моє голубе» (виставка вишитих картин).

3. «Вишиванко моя, вишиванко» (виставка традиційного українського одягу).

4. «Ми працю любимо, що в творчість перейшла..» (виставка предметів домашніх промислів та ремесел, господарського реманенту).

5. «Хато моя, рідна батьківська хато!» ( виставка елементів сільської української хати та її  інтер”єру: сіней, кухні, покуті, лежанки ).

Для організації роботи музею створено учнівські пошукові групи, які працюють за такими напрямками:

  • збір та систематизація матеріалів про звичаї та обряди Рівненщини;
  • пошук та збір експонатів для поповнення виставок. 
      На базі музею працюють такі групи екскурсоводів:
  • творча (розробляють сценарії для проведення екскурсій, виховних заходів, шкільних свят);
  • практична (організовують і проводять екскурсії, виставки, виховні заходи).


Робота музею спрямована не тільки на організацію екскурсій та виставок, а й на організацію проведення уроків, шкільних свят, виховних заходів. Щоб зацікавити учнів традиціями, звичаями та побутом українців , проводяться заняття та виховні години у нетрадиційних формах, як-от: українські вечорниці «Ой на Андрія дівчата гадали», конкурс пісні «Не цурайся пісні, яку чув від мами», інсценізація творів української класичної літератури («Кайдашева сім’я» Івана Нечуя - Левицького, «Маруся» Григорія Квітки - Основ’яненка, «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, «Украдене щастя» Івана Франка, «Україна в огні» Олександра Довженка), інтегровані уроки (українська література, історія, народознавство, музика), урок - подорож «Роде наш красний…», урок - гімн «Ми Матір називаємо святою..», урок - презентація «І все це - Україна, моя земля», круглий стіл «Моральне та духовне виховання в сім’ї» (зустріч з батьками).

Музей є осередком виховання в школі, своєрідним комплексом розвитку у сучасного учня творчих здібностей, етнічного світогляду та національної культури. Він покликаний формувати самобутній характер майбутніх громадян України, забезпечити безперервність розвитку етнокультурних традицій українського народу, сприяти збереженню у молодого покоління історичної пам’яті, бо народ який не шанує і не знає свого минулого, не вартий майбутнього.

 

                   Директор школи                                      Г. Цюцюра

Категорія: Новини учнівського самоврядування | Додав: Olga (2012-09-21)
Переглядів: 1327